IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Malowanie po numerach, czyli sposób na stres i dobrą zabawę w dowolnym czasie

By Posted on 0 4 m read 22 views

Malowanie po numerach to coraz częściej spotykany sposób na malowanie różnej wielkości obrazów, ilustracji oraz scenerii. W sklepie internetowym kupimy obrazki różnej wielkości i o różnej tematyce w bardzo przystępnych cenach. Dzięki odpowiedniej instrukcji jesteśmy w stanie namalować taki obrazek, by do złudzenia przypominał oryginał. Co jeszcze warto wiedzieć o malowaniu po numerach?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak malować po numerach?
  • jak wybrać obrazek do malowania po numerach?

Malowanie po numerach różnych obrazków o ciekawej tematyce to dobry sposób na odprężenie się lub spełnienie swoich malarskich aspiracji dla początkujących. Dzięki dokładnym wskazówkom według instrukcji stworzymy własną kompozycję – własny obraz często będący reprodukcją znanego obrazu wielkiego malarza lub po prostu obrazkiem przedstawiającym ulubionego zwierzaka – kota, konia. Może to być również jakiś ładny bajkowy pejzaż. Dzięki temu możemy się odstresować, zapomnieć o kłopotach, a nawet sprawić komuś prezent na wyjątkową okazję.

Jak malować obraz po numerach, czyli doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu

W sklepach internetowych znajdziemy wiele propozycji obrazków do samodzielnego malowania po numerach. Obrazki różnią się między sobą tematyką, wielkością, a także zaawansowaniem. Jeśli wcześniej nigdy nie malowaliśmy po numerach i nie wiemy, jak to robić, dobrze jest wybrać prosty, niewielki obrazek z małą ilością kolorów. Postępując według instrukcji jak malować po numerach stworzymy swój własny obrazek. Pamiętajmy, że taki obrazek będzie wymagał od nas skupienia oraz zaangażowania. Jednak jest doskonałą zabawą i początkiem malarskiej przygody dla tych z nas, którzy kiedyś chcą bardziej zaangażować się w malowanie obrazków i pejzaży.

Obrazki wykonywane są na płótnie. Część z nich zawiera płótno naciągnięte już na tak zwany blejtram, czyli drewnianą ramę i możemy kupić je gotowe do malowania, wraz z zestawem odpowiednich kolorów i pędzelkami. Postępując według instrukcji możemy namalować swój własny obrazek. Tańsze obrazki nie posiadają blejtramu. Jeśli kupimy je w sprzedaży internetowej obrazki przyjdą do nas do domu kurierem lub pocztą, odpowiednio zapakowane, a my we własnym zakresie musimy naciągnąć je na odpowiednią powierzchnię i wyprostować by nam się go dobrze malowało. Do malowania obrazów wykorzystywane są farby akrylowe. Są doskonałe do namalowania obrazu tego typu, ponieważ farby akrylowe szybko schną. Pamiętajmy też o konieczności wycierania pędzli, aby uniknąć przypadkowego mieszania farb. Znacznie ułatwi to malowanie obrazu. Przed rozpoczęciem malowania przygotujmy sobie odpowiednie stanowisko do pracy. Przygotujmy pędzle różnej grubości. Małe powierzchnie malujmy cienkim pędzlem, a większe powierzchnie grubszym.

Jak wspomnieliśmy obrazy malowane po numerach zaprojektowane są w różnym stopniu zaawansowania – dla tych mniej zaawansowanych, średniozaawansowanych i bardzo zaawansowanych. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Pozwala zapomnieć o kłopotach, ćwiczyć precyzję i skupienie, a także sprawność ręki. W przypadku dzieci może to mieć szczególne znaczenie, a nawet wartości terapeutyczne.

Malowanie po numerach – gdzie kupić i jaki obraz wybrać dla siebie?

Obrazki do malowania po numerach możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie. Jednak to Internet oferuje nam najbogatszą ofertę tego rodzaju obrazów. W sklepie internetowym znajdziemy obrazki różnej wielkości, o różnym stopniu zaawansowania i o każdej tematyce. Możemy wybrać obrazy znanych malarzy, któryś z motywów tematycznych, ulubionych zwierząt, motywów roślinnych i innych. Wybór jest naprawdę szeroki. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Drugą kwestią jest stopień zaawansowania, o którym mówiliśmy wcześniej. Z pewnością na początku warto zacząć od prostszego obrazka, a dopiero potem przejść do czegoś trudniejszego. Chociaż „rzucanie się na głęboką wodę” też może tutaj być ciekawym pomysłem. Co ważne, obrazki do malowania po numerach możemy kupić w bardzo atrakcyjnej cenie i cieszyć się ciekawie spędzonym czasem. Malowanie obrazków po numerach może zadziałać na nas uspokajająco i odstresowująco, a ponadto da nam cel do zrealizowania. Jeśli pierwszy obrazek uda nam się i będziemy zadowoleni z osiągniętego efektu, to na pewno sięgniemy po kolejny. Udanej zabawy.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.