IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Fototapety 3D, czyli prosty sposób na fantastyczne wnętrze!

By Posted on 0 2 m read 98 views

Fototapety 3D, czyli prosty sposób na fantastyczne wnętrze!

Czy fototapety są w modzie? I to jeszcze jak! W gruncie rzeczy przechodzą teraz renesans i szturmem wkraczają do salonów, sypialni, a nawet biur. Warto więc przejrzeć kilka pomysłów na wykorzystanie fototapety 3D w swoich wnętrzach.

Nowoczesne fototapety do salonu

Jakiś czas temu pokój gościnny był miejscem, gdzie wielka fototapeta zdobiła ścianę. Druk nie był najwyższej jakości, a dostępne warianty ograniczały się do oklepanych krajobrazów. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. O ile krajobrazy wciąż są powszechne, o tyle fototapety 3d do salonu mogą przedstawiać geometryczne desenie, które nadają się wręcz doskonale do nowoczesnych wnętrz. A jeśli do tego są one wyposażone w designerskie meble… doprawdy, trudno o lepszą kompozycję na XXI wiek.

Fototapety trójwymiarowe w pokoju dziecięcym

Fototapety przestrzenne to idealne rozwiązanie zwłaszcza w pokoju dziecka. Dlaczego? Ponieważ w takim pomieszczeniu trzeba zadbać o stymulację wyobraźni. Rozwój dziecka potrzebuje bodźców w postaci kolorów i dźwięków. Nawet nieco starsze szkraby nieustannie wymagają inteligentnej stymulacji. Duże fototapety 3d w postaci tęczowego lasu, powiedzmy, albo korytarza w kamiennej twierdzy to znakomity wybór do pokoju dziecięcego. Obcowanie w takim otoczeniu znacząco wpłynie na wyobraźnię Państwa syna lub córki. Tradycyjne tapety nigdy nie będą w stanie osiągnąć takiego efektu, ponieważ nie angażują i są… no cóż, nudne. Czy pokój dziecka powinien być nudny?

Fototapety 3D w biurze

Biuro też nie powinno być nudne. Zwłaszcza dziś wśród projektantów wnętrz panuje przekonanie, że wystrój przestrzeni biurowych powinien odbiegać od neutralnych i klasycznych rozwiązań. Przełamywanie takich wzorców jest w modzie. Wyjątkowe fototapety 3D służą temu szczególnie dobrze. Wielkie, trójwymiarowe motywy roślinne w stylu paper cut jako tło dla działu księgowego, w którym obowiązkowo znajdują się prawdziwe paprotki. Albo wspaniałe drzewa pokryte mgłą, które zdobią ścianę holu, podczas gdy w gabinecie pani prezes znajdują się motywy kwiatów i bluszczu… lub lita skała prosto z gór. Czują Państwo ten powiew świeżości? Widzą swoją firmę w takim klimacie?

To raptem garść pomysłów na wykorzystanie fototapety 3d w aranżacjach wnętrz. Oryginalny design i wysoka jakość wydruku to doskonały przepis na stworzenie unikalnego klimatu w danym pomieszczeniu. Równomierne rozłożenie wybranego motywu na większej przestrzeni to z kolei świetny sposób na tani remont biur z efektem głębi w tle.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.