IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Czym kierować się przy wyborze noktowizora?

By Posted on 0 2 m read 37 views

Rozwój technologii niewątpliwie wpłynął na jakość działań wykonywanych przez wojsko oraz służby mundurowe, jednak technologia wykorzystywana jest również przez myśliwych, którzy znajdują się na polowaniu. Możliwość widzenia w nocy to naprawdę przydatna umiejętność, a za sprawą noktowizora jest ona możliwa. Warto zastanowić się jednak, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy noktowizor.

Jak działa noktowizor?

Pomimo tego, że noktowizor zazwyczaj kojarzy się z wojskiem, to jest on popularnym rozwiązaniem w dziedzinie myślistwa. W jaki sposób działa? Rozkładanie działania na czynniki pierwsze tego, jak działa noktowizor, zajmuje naprawdę sporo czasu, jednak warto dowiedzieć się, w jaki sposób pracuje ten sprzęt, ponieważ to właśnie on umożliwia nam polowanie w nocy bez ryzyka postrzelenia postronnej osoby. Główną częścią noktowizora jest okular, przez który patrzymy.

Układ optoelektroniczny wykorzystuje przetwornik światła, dzięki któremu wzmacnia nasze pole widzenia. Wykorzystanie minimalnej ilości światła to coś, co daje nam niesamowite efekty. Właśnie dlatego nawet po zmroku noktowizor potrafi nam ujawnić odległe miejsca, które zwyczajnie nie byłyby widoczne gołym okiem. Co więcej, noktowizory coraz częściej wyposażone są w kolejne wspomagacze widzenia, takie jak podczerwień, abyśmy mieli pewność, że cel, który widzimy, na pewno znajduje się w miejscu.

Czym wyróżniają się najlepsze noktowizory?

Okazyjna cena to coś, czego szuka prawie każda osoba i nie ma w tym absolutnie nic złego, jednak musimy pamiętać, że oszczędzanie na sprzęcie takim jak noktowizor może spowodować dużo większe koszta, niż najlepsze noktowizory. Przede wszystkim, różnica między noktowizorami wynika z wykorzystywanego w nich przetwornika obrazu. Przetworniki z kolei rozdzielają sprzęt na generacje, a dzięki tym możemy wybierać sprzęt odpowiedni do zadań, które przed nim postawimy. Oczywiście, tańszy noktowizor świetnie nada się do klasycznych zadań oraz pracy w półmroku, jednak w przypadku trudnych zadań musimy wybierać najlepsze noktowizory z danej półki cenowej.

Najlepsze noktowizory wyróżniają się natomiast świetną widocznością nawet w najcięższych warunkach. Co więcej, zapewniają one komfort osobie, która ich używa, a wbudowana opcja podczerwieni tylko ułatwia nam nasze zadanie. Oczywiście musimy też pamiętać o dopasowaniu lunety noktowizyjnej do naszej broni, ponieważ nawet najlepsze noktowizory mogą okazać się kompletnie zbędne, gdy nie będą odpowiednio dopasowane do długości naszej broni.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.