IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Popularne bajki dla dzieci na YouTube – lista 8 najciekawszych tytułów

By Posted on 0 3 m read 70 views

Niemal każdy rodzic wie, jak entuzjastycznie dzieci reagują na bajki. Chętnie oglądają fascynujące przygody sympatycznych bohaterów, a przy tym śmieją się, bawią i uczą. Jakie bajki cieszą się największą popularnością?

Bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci mają aspekt humorystyczny i edukacyjny. Dobrze dobrane tytuły mogą bawić, ale również uczyć i pomóc w rozwoju malucha. Co oglądają dzieci w 2022 roku?

Świnka Peppa

Bajka, która jest uwielbiana przez dzieci i krytykowana przez rodziców. Dorosłym osobom często ciężko jest zrozumieć fenomen głośnej rodziny świnek. Dlaczego dzieci tak ją lubią? Odpowiedź jest prosta. Świnka Peppa nie przedstawia abstrakcyjnych historii, o których dzieci nie mają pojęcia. Zamiast tego skupia się na tym, co dzieci znają ze swojego codziennego życia: zabawy w przedszkolu i na placu zabaw, pracujący rodzice, wyjazdy na wycieczki, spotkania z przyjaciółmi.

Uwaga: odcinki Świnki Peppy na YouTube są poucinane. Zobacz też najbardziej popularne postacie z bajki Świnka Peppa: https://timik.pl/swinka-peppa-jakie-sa-imiona-wszystkich-bohaterow/

Ciekawski George

Sympatyczna małpka również skutecznie skradła serca młodych widzów, chociaż odniosła mniejszy sukces medialny niż niektóre produkcje. Dzieci chętnie słuchają narratora opowiadającego o przygodach George’a, a także dialogów postaci. Produkcja skupia się na przedstawieniu wielu stanów emocjonalnych oraz ciekawostek ze świata, które docenią dzieci w wieku przedszkolnym.

Uwaga: odcinki Ciekawskiego George’a na YouTube są poucinane.

Masza i Niedźwiedź

Rosyjska bajka ukazuje przygody małej dziewczynki, która zamieszkała z niedźwiedziem w drewnianym domku w środku lasu. Historią zainteresuje starsze dzieci, ponieważ jest dość mocno abstrakcyjna i specyficzna. Z wielką przyjemnością można słuchać znakomitych piosenek, które znajdują się w niemal każdym odcinku.

Uwaga: odcinki Maszy i Niedźwiedzia na YouTube są całe.

Bing

Sympatyczny królik mieszka w spokojnym mieście, gdzie każdy dzień spędza na zabawie z przyjaciółmi w przedszkolu, w parku lub w domu. Bajka jest w pełni skoncentrowana na aspekcie edukacyjnym. Bing uczy młodych widzów jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak nawiązywać relacje z innymi, a także jak powinno się zachowywać w różnych sytuacjach społecznych.

Uwaga: odcinki Binga na YouTube są całe.

Strażak Sam

Młodzi bohaterowie często znajdują się w niebezpiecznych sytuacjach, które przeważnie sami powodują. Dziecko oglądające Strażaka Sama uczy się o zasadach bezpieczeństwa, właściwym postępowaniu, a także o tym, jak ważna jest uczciwość względem najbliższych. Zobacz również najbardziej popularne postacie z bajki Strażak Sam: https://timik.pl/strazak-sam-jakie-sa-imiona-wszystkich-postaci/

Uwaga: odcinki Strażaka Sama na YouTube są poucinane.

My Little Pony

Tytuł przeznaczony dla nieco starszych dzieci, które docenią dość skomplikowaną fabułę i głębię postaci. Ważne jest również, aby młodzi widzowie potrafili już myśleć abstrakcyjnie, ponieważ w bajce jest dużo magii i metafor. Humor jest na wysokim poziomie, tak samo, jak aspekt edukacyjny i rozrywkowy.

Uwaga: odcinki My Little Pony na YouTube są całe.

Psi Patrol

Jedna z najpopularniejszych bajek dla dzieci. Pozwala na zaprzyjaźnienie się z sympatycznymi pieskami, które potrafią mówić, a także zajmują się ratowaniem mieszkańców miasta przed takimi zagrożeniami jak niespodziewane tornado, oblodzone tory czy zawalony tunel kolejowy. Nie brakuje także zabawy: odpoczywania na plaży, gry w koszykówkę czy organizowania festynów.

Uwaga: odcinki Psiego Patrolu na YouTube są poucinane.

Blaze i mega maszyny

Interesujący tytuł, który skupia się na przygodach samochodów z wyjątkowymi zdolnościami. Bajka nie tylko jest wciągająca i kolorowa, ale jej bohaterowie nawiązują również kontakt z młodymi widzami. Zachęcają do wspólnego liczenia, wskazywania kierunków czy wypatrywania na ekranie drobnych elementów.

Uwaga: odcinki Blaze’a i Mega Maszyn na YouTube są poucinane.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.