IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Mieszkanie na piętrze czy na parterze — które będzie lepsze?

By Posted on 0 3 m read 56 views

Usytuowanie mieszkania w przestrzeni budynku to jedna z istotniejszych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert. Aspekt ten powinien mieć znaczenie niezależnie od tego, czy poszukuje się mieszkania w apartamentowcu, czy też w domu wielorodzinnym. O tym, dlaczego usytuowanie lokalu jest ważne i jak dobrać je do swoich potrzeb, opowiemy w tym artykule.

Dlaczego usytuowanie lokalu w budynku ma znaczenie?

Umiejscowienie mieszkania w budynku nie powinno być przypadkowe. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej zamieszkać na wyższym piętrze, czy też na parterze. Każda z opcji ma swoje zalety i wady, które warto poznać jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania. Od usytuowania mieszkania mogą zależeć takie kwestie jak:

  • komfort poruszania się po obiekcie,
  • dostęp do dodatkowej przestrzeni (np. balkony, tarasy, ogródki, patia),
  • zużycie energii do ogrzewania,
  • natężenie oświetlenia,
  • bezpieczeństwo,
  • poziom hałasu.

Jak się mieszka na parterze? Zalety i wady tego usytuowania

Mieszkania na parterze są najłatwiej osiągalnie spośród wszystkich innych w danym obiekcie. Aby do nich wejść, nie trzeba korzystać any z windy, ani ze schodów, co znacząco poprawia komfort życia osób o ograniczonej sprawności ruchowej lub niepełnosprawnych. Takie usytuowanie mieszkania z pewnością będzie odpowiadać również rodzicom małych dzieci, które wciąż wożone są we wózkach. Lokal na parterze pozwala nie przejmować się awariami windy.

Tak usytuowanym mieszkaniom przypisać można jednak także kilka wad. Do najważniejszych należeć będzie m.in. kwestia szybszego odpływu ciepłego powietrza z wnętrza. Przenikający od gruntu chłód daje się we znaki głównie w starych budynkach, w których nie przeprowadzono modernizacji izolacji termicznej. Ze względu na niskie położenie takich lokali, ich mieszkańcy mogą również doświadczać wyższego poziomu hałasu i słabszego naturalnego oświetlenia.

Mieszkanie na piętrze — zalety i wady

Mieszkania ulokowane na piętrze zwykle pozwalają lokatorom cieszyć się ciszą i spokojem niezależnie od pory dnia. Dostępność balkonów i atrakcyjne widoki z okien stanowią dodatkową zachętę do skorzystania z oferty sprzedawców takich lokali. Z mieszkań na piętrze wolniej odpływa ciepłe powietrze. Wysokie usytuowanie zwiększa szanse na to, że mieszkanie będzie odpowiednio doświetlone.

Takie położenie lokalu utrudnia ewentualnym intruzom dostanie się do niego, dzięki czemu mieszkania na piętrze mają opinię bezpieczniejszych. Należy jednak pamiętać, że konieczność pokonywania schodów może być uciążliwa dla lokatorów, zwłaszcza jeśli w budynku nie ma windy.

Jak znaleźć mieszkanie, które sprosta Twoim wymaganiom?

Wyszczególnione wyżej potencjalne wady nie muszą występować w przypadku każdego lokalu. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrane mieszkanie jest nowoczesne i powstało z inicjatywy doświadczonego dewelopera. Pilnując tych kwestii, możemy liczyć na to, że nie rozczarujemy się wysokimi rachunkami i nie zawiedziemy jeśli chodzi o jakość wykonania. Przykładami nowoczesnego budownictwa i przemyślanych projektów w województwie dolnośląskim są mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno, dostarczane na rynek przez dewelopera Republikę Wnętrz.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.