IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Najlepsze laptopy uniwersalne

By Posted on 0 3 m read 13.8K views
W sklepach z elektroniką można już znaleźć osobne działy z laptopami dla graczy czy biznesmenów. Większość osób nie ma jednak takich wymagań. Potrzebny jest im uniwersalny laptop: do pracy i gier.

Czy uniwersalny laptop istnieje?

To nie do końca prawda, że gracz potrzebuje całkowicie innej maszyny niż właściciel firmy. Taki podział sprawdza się przy bardzo zaawansowanych zastosowaniach. Trudno mieć sprzęt, na którym jednocześnie da się robić zachwycające grafiki 3D i grać w gry nad wodą czy na plaży. Jeśli szukasz uniwersalnego laptopa, nie potrzebujesz zaawansowanych funkcji ani wzmacnianej obudowy. Przeczytaj, jaki jest najbardziej uniwersalny laptop do pracy i gier według redaktorów RTV Euro AGD. Poradniki przygotowywane przez przedstawicieli takich sklepów mogą być cenne. W marketach znajdziesz setki różnych modeli, wśród których osobie niezorientowanej trudno znaleźć ten idealny. Przewodniki internetowe podsumowują najważniejsze parametry dla wszechstronnego laptopa.

najlepsze laptopy uniwersalne

Najbardziej uniwersalny laptop na co dzień

Może się wydawać, że uniwersalnych laptopów warto szukać na najniższej półce. To jednak raczej maszyny do bardzo sporadycznej pracy. Jeśli oczekujesz, że na takim laptopie będziesz grać codziennie w gry lub że jego bateria długo wytrzyma na wykładzie, to taki sprzęt może cię zawieść. Szukając uniwersalnego laptopa zwracaj uwagę na:

  • Procesor – Niezależnie, do czego potrzebujesz laptopa, im lepszy procesor, tym sprawniej będzie działał. Najczęściej spotykany procesor to Intel Core w wersji od i3 do i9. Nie oznacza to jednak, że im wyższa liczba przy „i”, tym lepiej. Szukaj raczej wcześniejszych procesorów, ale nowszej generacji. Unikaj natomiast procesorów typu Intel Atom – sprawdzają się raczej w tabletach do oglądania filmów czy grania w proste gry, a nie w laptopach uniwersalnych do codziennego użytku.

  • Pamięć RAM – im większa, tym lepiej. 8 GB uważa się za standard, potrzebny do komfortowego używania sprzętu.

  • Dysk – Jeśli masz wybór, szukaj uniwersalnych laptopów z dyskiem SSD – są szybsze i ciszej pracują. 128 GB to minimum, by nie zabrakło ci pamięci przy codziennych zadaniach.

najlepsze laptopy uniwersalne

Pamiętaj, zanim kupisz laptop

Patrząc na powyższą listę ważnych komponentów laptopa uniwersalnego może się wydawać, że i tak trzeba będzie wybrać komputer z najlepszymi podzespołami. W rzeczywistości tak nie jest. Karta graficzna to przykład części, która nie ma znaczenia. Z taką dodawaną do masowych laptopów uniwersalnych możesz bez problemu grać w Counter Strike czy średniowymagające gry strategiczne. Jednocześnie przejrzysz też na takim komputerze zdjęcia i stworzysz proste grafiki.

Nie musisz zwracać też uwagi na technologiczne nowinki, takie jak laptop 2 w 1 z ekranem dotykowym. Większość osób jest przyzwyczajona do pisania na klawiaturze i nie potrzebuje takich dodatków. Nie szukaj też ponad standardowej rozdzielczości ekranu. Jeśli chcesz obejrzeć czasem serial i przejrzeć zdjęcia, laptop nie musi mieć rozdzielczości HD+ czy 3K.

Warto skupić się na dodatkach, które faktycznie się przydadzą. Dla studenta czy osoby, która lubi wieczorem obejrzeć serial na kanapie może to być podświetlana klawiatura. Jeśli używasz płyt do oglądania filmów czy słuchania muzyki, koniecznie sprawdź, czy sprzęt ma taki napęd – od killku lat przestało to być standardem.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.