IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

By Posted on 0 3 m read 2.8K views

Jeśli chodzi o pojemność baterii, to wysoka cena wcale nie oznacza, że tylko taki telefon zniesie dłuższe rozmowy. Przykładowo telefon Xiaomi Mi6 chińskiej i dość młodej marki ma baterię o pojemności 3400 mAh. Tak samo jest w przypadku smartfona Xiaomi Redmi S2. Tymczasem iPhone XS to bateria o pojemności zaledwie ok. 3200 mAh, a modele XR czy X to już zakres 2 658 – 2716 mAh.

Telefon Xiaomi z lepszą baterią niż iPhone?

Na tym tle wiele telefonów Xiaomi, a nawet wielu droższych marek, nie wypada tak źle. Zobacz, jak rozwiązano kwestię żywotności baterii w różnych telefonach Xiaomi z 2018 roku i porównaj to z droższymi markami.

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

Jak widać cena ani marka nie gwarantują żywotności. Dokonując wyboru, warto porównywać pod tym kątem modele. Dodatkowo dobrym pomysłem jest korzystanie tylko z nowej i sprawnej ładowarki danego producenta. Podróbki czy kilkuletnie ładowarki do telefonów czasem drenują baterię telefonu.

Kolejną rzeczą, o której lepiej pamiętać, jest rozważne korzystanie z funkcji hot-spot. Duże pakiety danych w telefonach sprawiają, że wiele osób korzysta z nich jak z przenośnego routera do dzielenia się internetem ze znajomymi czy korzystania z niego na laptopie. Wystarczy kilka godzin, by telefon zamieniony w hot-spot całkowicie się rozładował, a po kilku tygodniach takiego traktowania bateria prawdopodobnie nie będzie już tak sprawna jak wcześniej.

Jak zadbać o baterię telefonu prostymi sposobami?

O żywotność baterii można zadbać też prostymi trikami. Najprostszy to kasowanie nieużywanych aplikacji i regularne czyszczenie pamięci. Poza tym warto prześledzić, która aplikacja zużywa najwięcej energii i ją wyłączyć, a przynajmniej ograniczyć jej funkcjonalność. Również wyłączenie powiadomień i działania w tle znacznie zmniejsza pobór energii. Nie wszystkie aplikacje powinny też automatycznie pobierać aktualizacje, bo może to mocno drenować zasoby telefonu.

Jak przedłużyć żywotność baterii telefonu?

Często problemy z żywotnością telefonu są w miejscach o słabym zasięgu, choć wydawałoby się, że akurat tam nie da się surfować po sieci. Jednak aparat może mocno się przegrzewać od ciągłego wyszukiwania sygnału i szukania sieci. Dlatego równie dobrze można w czasie weekendu za miastem włączyć tryb samolotowy. Bateria będzie starczała na dłużej, a maile i tak będzie się dało odebrać dopiero po znalezieniu się w strefie zasięgu.

Kultowy telefon z mocną baterią powraca

Dla niektórych to wciąż za mało i nadal trudno im znieść ładowanie telefonu po każdym przyjściu z pracy do domu. Ci z nostalgią wspominają Nokię 3310, z której można było korzystać tydzień lub dłużej. Jest dla nich dobra wiadomość, bo uwspółcześniony model kultowej Nokii, który marka wypuściła w 2017 roku, też wytrzymuje do 744 godzin po włączeniu, co przekłada się na pełny miesiąc użytkowania.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.