IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Kilka zasad prawidłowej eksploatacji kamery cyfrowej.

By Posted on 2 m read 587 views

Większość z nas posiada w domu kamerę cyfrową. Jednak nie zawsze wiemy, jak prawidłowo taki sprzęt używać, aby służył nam przez ładnych kilka lat. W poniższym artykule kilka wskazówek, które pozwolą uniknąć sytuacji, w których nasza kamera mogłaby „stracić życie”.

Jak prawidłowo obchodzić się z kamerą?

Jest kilka ważnych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam zabezpieczyć nasz sprzęt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Sprawdźmy jak skutecznie uchronić kamerę cyfrową przed defektami, które często powstają na skutek naszej niewiedzy.
Po pierwsze, musimy unikać miejsc bardzo gorących, zimnych i wilgotnych. Kamera, czy też jej akcesoria nie mogą przebywać w temperaturze wyższej niż 60°C. W gruncie rzeczy można by rzec, że takie temperatury są mało prawdopodobne, ale jednak zdarza się nam czasami zostawić auto na pełnym słońcu, a wtedy temperatura wewnątrz samochodu może być bardzo wysoka.
Unikajmy również przebywania z kamerą w pobliżu silnych źródeł fal radiowych, promieniowania, pól magnetycznych, czy miejsc narażonych na wibrację. Przebywanie w tychże miejscach spowoduje w najlepszym wypadku niewłaściwe zapisywanie informacji lub wystąpieniem zakłóceń, a w najgorszym wypadku – awarię naszej kamery.
Aparaty cyfrowe z funkcja kamery sprzedają się lepiej zawsze przed zbliżającym się sezonem letnim. Często, aby uwiecznić nasze poczynania nad morzem zabieramy ze sobą kamerę. Na piaszczystej plaży należy szczególnie dbać o sprzęt, ponieważ piasek i kurz, których na plaży nie brakuje, to wrogowie wszelkich typów kamer cyfrowych. Są przypadki, że zamiast pięknych wspomnień, które nagraliśmy naszą kamerą, możemy przywieźć znad morza jedynie kamerę z awarią, która w większości przypadków bywa niemożliwa do usunięcia.
Pamiętajmy również, aby nie zostawiać tak cennego sprzętu na parapetach okiennych, a szczególnie w pozycjach kiedy wizjer lub ekran LCD znajduje się na pełnym słońcu. Tego typu działania sprawiają, że wnętrze wizjera lub ekran LCD może zostać uszkodzony.

Skraplanie wilgoci, jak go uniknąć?

Skraplanie wilgoci pojawia się wtedy, kiedy przenosimy kamerę bezpośrednio z zimnego do ciepłego miejsca (lub odwrotnie). Jest niemałe zagrożenie dla naszego sprzętu, ponieważ w jej wnętrzu może skroplić się para wodna, która prowadzi do uszkodzenia kamery. Unikajmy sytuacji zagrażającej skraplaniu wilgoci, jeśli jednak już dojdzie do takiego stanu pozostawmy kamerę wyłączoną przez co najmniej 1 godzinę.

Czy można zapobiec skraplaniu wilgoci?

Oczywiście, że tak. Aby zapobiec i uchronić naszą kamerę przed awarią, przenosząc ją wkładamy do foliowej torebki, którą szczelnie zamykamy. Kamerę możemy wyjąć z torebki, gdy temperatura powietrza wewnątrz, będzie taka sama, jak temperatura otoczenia – czas ten będzie się równał, mniej więcej, 1 godzinie.

ImperiumTapet.com
signature