IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Jak zaoszczędzić kupując telefon?

By Posted on 2 m read 503 views

Zakup nowoczesnego telefonu komórkowego, czyli smartfonu, to duży wydatek, zwłaszcza, jeśli chcemy nabyć wysoce zaawansowany technicznie sprzęt. Jak można zaoszczędzić w takim przypadku?

czytaj więcej …

W abonamencie

Najłatwiejszym sposobem na nabycie w niskiej cenie smartfonu lub innego telefonu komórkowego, który odpowiada nam swoją funkcjonalnością, jest wybranie aparatu z oferty abonamentowej. W takim przypadku jednak co prawda za sam telefon zapłacimy nawet symboliczną złotówkę, ale będziemy musieli zadeklarować nawet dwu lub trzyletni okres opłacania abonamentu. Operatorzy telefonii komórkowej wykorzystują abonamenty do przywiązania do siebie klientów. Nowoczesny telefon, jaki wchodzi w skład oferty abonamentowej jest skutecznym wabikiem na konsumenta. Przeliczając jednak koszty telefonu i opłaty miesięcznej abonamentu przez okres 24 czy 36 miesięcy wychodzi, że realny koszt aparatu telefonicznego może być nawet wyższy niż zakup smartfona w sklepie.

Kody rabatowe na telefony

Innym sposobem na oszczędne kupowanie telefonów komórkowych jest znalezienie i wykorzystanie kodu rabatowego do wybranego sklepu z elektroniką, który w swoim asortymencie posiada takie urządzenia. Kody promocyjne do Media Expert, RTV Euro AGD czy też do OleOle.pl i Agito.pl pozwalają na tańsze kupowanie telefonów. Cena smartfona może zostać obniżona nawet o kilkadziesiąt procent od ceny wyjściowej. Kupujący korzystając z kodów promocyjnych może uzyskać za darmo dostawę zakupionego telefonu pod wskazany adres albo akcesoria telefoniczne, przydatne w toku użytkowania telefonu komórkowego.

Używany telefon

Alternatywą dla wypracowania oszczędności przy zakupie telefonu komórkowego wysokiej klasy będzie wybranie aparatu z drugiej ręki. Używany telefon z komisu czy z aukcji internetowej na pewno będzie znacznie tańszy niż nowy. Nigdy jednak nie możemy mieć gwarancji, że będzie on tak samo dobry, jak smartfon nieużywany. Jeśli zależy nam na cenie telefonu, lepiej sięgnijmy więc po nowe urządzenie, a z kodem promocyjnym być może zapłacimy za niego tyle samo, co za telefon używany.

Artykuł przygotowali specjaliści z kuponowo.pl

ImperiumTapet.com
signature