IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Jak wybrać właściwą domenę?

By Posted on 0 3 m read 2.9K views

Pokaż swoją domenę, a powiem Ci czym się zajmujesz – tak można byłoby w wielkim skrócie scharakteryzować istotność doboru odpowiedniej nazwy do naszej strony internetowej, która w prowadzeniu biznesu jest obecnie elementem kluczowym i niezbędnym. Pytanie tylko – na co zwrócić uwagę podczas dokonywania selekcji domen?

Twoja wizytówka

Każda domena traktowana jest jako osobista wizytówka, bo to z nią potencjalny odbiorca Twej strony www zaznajamia się na wstępie, zanim jeszcze zajrzy w zawartość witryny. Biorąc ten aspekt pod uwagę, trzeba podkreślić, że w kwestii domen zdecydowanie można się pokusić o stwierdzenie, że pierwsze wrażenie jest najlepsze. Z podawaniem adresu internetowego jest bowiem dokładnie tak samo jak z wręczaniem papierowej wizytówki. Nim postanowisz, jakie nazewnictwo ma widnieć w adresie prowadzonego serwisu, dokładnie to przemyśl. Jeżeli nie wiesz, jak się zabrać za samodzielne poszukiwania optymalnej domeny, koniecznie postaw na pomoc doświadczonych fachowców typu firma Linuxpl.com, za pośrednictwem której możesz trafnie wyszukać idealne nazewnictwo, a w konsekwencji tego masz okazję bezproblemowo dostosować adres przyszłej strony internetowej do realizowanego biznesu.

Powiązanie czy trend?

Zdania na temat sposobu myślenia podczas wyboru domeny są podzielone. Niektórzy uważają, że warto łączyć usługę, produkt, czy treść znajdującą się na danej witrynie z jej adresem, inni są wręcz odmiennej opinii, sądząc, iż najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na słowa powszechne, popularne, frazy będące w tym momencie na topie, skłaniając się bardziej ku domenom generycznym. Patrząc perspektywicznie, strona, która ma popularny wyraz w swym adresie na pewno łatwiej będzie się pozycjonowała, czyli ma szansę na wyższe wyniki w rankingu Google, niemniej jednak użytkownicy serwisu mogą uznać za wprowadzające w błąd i mylne nazywanie witryny słowami, które nie mają najmniejszego związku z biznesem, jaki na danej stronie jest prezentowany. Swego rodzaju złotym środkiem okazuje się natomiast wybór nazwy domeny, która będzie tożsama z pełną nazwą Twojego podmiotu i to jest chyba najbardziej wygodne rozwiązanie, a przy tym maksymalnie bezpieczne. Ktoś zna Ciebie, Twoją firmę oraz adres Twej wirtualnej wizytówki.

Oryginalne czy pospolite?

Teoretycznie, im bardziej kreatywnie dziś podchodzimy do biznesu, tym większa sposobność, że zwrócimy na siebie uwagę grupy targetowej. Konkurencja jest na tyle silna, iż nie powinno nikogo dziwić, że strony www są tak mocno rozbudowywane, oryginalne, nietuzinkowe i niesztampowe. I owszem, same serwisy tak, jak najbardziej. W przypadku ich nazw jednakże dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na prostotę, która jest tu kolokwialnie mówiąc kluczem do sukcesu. Cenniejsze są proste wyrażenia, krótkie nazewnictwa, jakie zapewniają dużo lepszą widoczność w Internecie. Nie kombinujmy za bardzo z długimi określeniami, ponieważ nie dość, że będzie kłopot z ich wypozycjonowaniem, to dodatkowo mogą być łatwo poplątane przez użytkowników sieci.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.