IMPERIUM TAPET

Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

[spacer][mc4wp_form id="5494"][spacer]

Czym są dyfuzory do aromaterapii?

By Posted on 0 3 m read 6 views

Olejki eteryczne, poza wyjątkowym zapachem, mają szereg cennych właściwości. Świetnie nawilżają powietrze, działając kojąco i wyciszająco. Do rozprowadzania olejków eterycznych można wykorzystać tzw. dyfuzory. Na czym polega ich działanie? Jakie są typy dyfuzorów?

Dyfuzor do aromaterapii – przeznaczenie

Są to urządzenia, których głównym zadaniem jest uwalnianie olejków eterycznych oraz ich równomierne rozprowadzenie po całym pomieszczeniu. Wykorzystują je zarówno profesjonaliści, jak i pasjonaci terapii aromatami. Dyfuzory mogą mieć różny mechanizm działania. Dostępne rodzaje to modele ultradźwiękowe, nebulizatory oraz WONNIKI. Warto również wspomnieć o tzw. kominkach aromaterapeutycznych, które odparowują olejki eteryczne z powierzchni podgrzanej świeczką wody.

Olejki eteryczne – jakie mają zalety?

Olejki eteryczne mają wiele cennych dla zdrowia właściwości. Przyjemnie pachną, a dodatkowo działają relaksująco i kojąco. Olejki eteryczne bardzo często stosowane są przez osoby, zmagające się z problemami cery – stanami zapalnymi, trądzikiem i przebarwieniami. Dzięki dyfuzorowi do aromaterapii można wypełnić swój dom ulubionym zapachem, wprowadzając miłą atmosferę. Uwalniane olejki eteryczne skutecznie eliminują bakterie, wywołujące przeziębienia i inne infekcje

Dyfuzory ultradźwiękowe

Ultradźwiękowy dyfuzor do aromaterapii rozprasza olejki eteryczne w mikroskopijnych kropelkach wody. Powstająca w ten sposób mgiełka wypełnia całe powietrze, otulając pomieszczenie ulubionym zapachem. Dyfuzory do aromaterapii mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu, jednak warto wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń. W przeciwnym razie uwalniany zapach może być zbyt intensywny.

Inne dyfuzory do olejków eterycznych

Kolejne dyfuzory aromaterapeutyczne to tzw. WONNIKI. Wykonane z naturalnych materiałów idealnie pasują do wnętrz zaprojektowanych w stylu rustykalnym, boho, czy też eco. Są eleganckie i funkcjonalne – do rozprowadzania olejków eterycznych wykorzystuje się kamień wulkaniczny, szyszki lub drewno. WONNIKI stanowią idealne rozwiązanie dla osób, uwielbiających oryginalny i elegancki design.

Olejki eteryczne – jak jeszcze można je uwolnić?

Ostatnie dwa typy dyfuzorów zapachowych to nebulizatory i kominki aromaterapeutyczne. Pierwszy produkt oparty jest na zaawansowanej formule działania, która umożliwia rozpylanie olejków eterycznych w formie mikrocząsteczek bez dodawania wody. Dyfuzory do aromaterapii dedykowane są głównie do dużych pomieszczeń, gabinetów terapeutycznych. Ostatni rodzaj to tzw. kominki. Bardzo praktyczne i świetnie wykonane wyciągają olejki eteryczne z podgrzanej wody. Kominki do aromaterapii można stosować w domu, biurze, czyli wszędzie tam, gdzie potrzebujemy odprężenia i wyciszenia.

Dyfuzory ultradźwiękowe – ile kosztują?

Najniższa cena dyfuzorów ultradźwiękowych to mniej więcej 190 zł. Droższe modele wyposażone są w dodatkowy nawilżacz powietrza, który działa przez 25 godzin. Dyfuzor do aromaterapii dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie do stylistyki wnętrza. Największą zaletę urządzenia stanowi niezwykle łatwa obsługa. Wystarczy wlać zwykłą wodę z kranu i dodać od 5 do 10 kropli olejku eterycznego, w zależności od wielkości pomieszczenia. W jaki sposób działają modele ultradźwiękowe? Posiadają one specjalną membranę, która pod wpływem intensywnych drgań rozbija cząstki wody i tworzy zimną mgłę. Dyfuzory ultradźwiękowe to urządzenia nowoczesne, z wygodnym panelem dotykowym oraz podświetleniem LED,

Dyfuzor do aromaterapii to świetnej jakości, eleganckie urządzenie, dzięki któremu poczujesz moc naturalnych olejków zapachowych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wybierz urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb – dyfuzor ultradźwiękowy, kominek aromaterapeutyczny, nebulizator bądź WONNIK.

ImperiumTapet.com
signature

What do you think?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments Yet.